Oferta

CYPR śladami wczesnego chrześcijaństwa DLA GRUP

Inne Inne Cypr
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja, Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:703/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu), Pokój 2 osobowy 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

• Przelot lotem czarterowym • transfer autokarowy na lotnisko i z powrotem • zakwaterowanie w Limassol w hotelu 3* - 4*klimatyzowanym w pokojach 2 os. • 2 posiłki dziennie w hotelu • ubezpieczenie KL/NNW/bagaż • zwiedzanie według programu • transfer z/na lotnisko • opiekę pilota i lokalnych przewodników podczas zwiedzania

OPIS

Uwaga! Oferta jest propozycją na zamówienie dla grup! Podany termin jest terminem przykładowym. Przy zamówieniu imprezy, termin do uzgodnienia. Podana cena jest kalkulowana przy grupie min. 40 os. W celu zamówienia imprezy, prosimy o kontakt z biurem.

1 Dzień: Wylot z Polski do Larnaki, transfer do hotelu w Larnace lub w Limassol. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie Nikozji. Po drodze zwiedzanie klasztoru Stavrovouni,
gdzie znajdują się relikwie świętego Krzyża. Nazwa Klasztoru Stavrovouni osadzonego na skalistym
szczycie oznacza Góra Krzyża. Zgodnie z przekazami został on założony w IV wieku przez matkę Konstantyna Wielkiego - Agia Eleni, która w klasztorze ukryła fragment KrzySa Świętego. Bractwo jest bardzo pobożne i utrzymuje tak surowe śluby, jak te na Górze Athos w Grecji. Zwiedzanie Katedry Św. Jana (Agios Ioannis) w obrębie murów starego miasta została wzniesiona w miejscu XIV-wiecznej kaplicy Opactwa Benedyktyńskiego Agios Ioannis, ewangelisty z Bibi. Arcybiskup Nikiforos odbudował kapicę klasztorną od podstaw w roku 1662.Przejazd na granicę Green Line z częścią okupowaną przez Turcję oraz spacer po starym mieście. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych,
obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Curium- starożytnego miasta założonego przez Greków w XIV w
p.n.e., jednego z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych na wyspie. Zwiedzanie Teatru,
Łaźni Rzymskich i Wczesnochrześcijańskiej Bazyliki z V wieku, która była prawdopodobnie Katedrą
Kourion z baptysterium umieszczonym po północnej stronie. Także w Domu Achillesa i Domu Gladiatorów znajdują się piękne mozaiki podłogowe. Nymphaeum, poświęcone nimfom wodnym stanowi elegancką, rzymską konstrukcję. Dalsze zwiedzanie, przejazd w kierunku Pafos, po drodze wiedzanie miejsca narodzin Afrodyty- Petra tou Romiou oraz Ayia Paraskevi- bizantyjskiego kościoła z XI w., w którym znajdują się piękne malowidła ścienne i pięć nakrytych kopułą bazylik w kształcie krzyża. Przejazd przez bazy armii brytyjskiej i przyjazd do Pafos, starożytnej stolicy Cypru, wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W Pafos zwiedzanie ruin wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Odeonu i Zamku Bizantyjskiego, mozaiki w Domu Dionizosa, wizyta w kościele Św. Neofita z XVI w. Zobaczymy także biały kamienny pręgierz, gdzie żydzi wychłostali św. Pawła - apostoł w 45 r., który przewędrował południową część wyspy, głosząc chrześcijaństwo, które szybko przyjęło się na Cyprze. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Bizantyjskich kościołów w Górach Troodos: Stavros tou Ayiasmati z XIV w. wiosce Platanistasa, Panayia tou Araka Lagudera z XII w, Asinou z XI w. wiosce Nikitari. Przejazd do Omodos. Degustacja wina w lokalnej winiarni. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień: Półdniowy spacer po starym mieście i porcie Limassol. Odpoczynek i możliwość plażowania.
Obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Larnaki: Kościół z XI w, znanego z bizantyjskiej mozaiki z VI
w Angeloktisti w wiosce Kiti. Jego nazwa oznacza -wybudowany przez anioły”, został wzniesiony nad ruinami wczesnochrześcijańskiej bazyliki w Kiti. Przetrwała oryginalna absyda wraz z jednym z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej okresu Justyniańskiego - rzadką, VI wieczną mozaiką Najświętszej Marii Panny i Dziecka pomiędzy dwoma archaniołami. Jedynie na Cyprze i w na Górze Synaj mozaiki z tego okresu przetrwały dekrety ikono klastyczne, nakazujące zniszczenie większości ikon i obiektów idolatrii. Podobne mozaiki znaleziono w Kościele w Kanakarii, obecnie wystawiane przez Muzeum Bizantyjskie w Nikozji. W centrum Larnaki zwiedzanie kościoła i grobu Św. Łazarza. Na życzenie grupy, możliwość zwiedzania Meczetu Hala Sultan Tekke, wzniesionego na grobowcu Umm Haram, położonego nad słonym jeziorem. Meczet Hala Sultan Tekke stanowi jedno z najświętszych sanktuariów muzułmańskich i corocznie jest odwiedzany przez tysiące pielgrzymów. Czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


7 Dzień: Po śniadaniu, przejazd do klasztoru Św. Jana Lambadisti w wiosce Kalopanagiotis, w którym znajdują się malowidła ścienne z XI-XV wieku. Odwiedzenie miejsca gdzie Św .Paweł i Św. Barnaba ochrzcili Św. Heraklidosa, pierwszego biskupa Tamasos. Zwiedzanie klasztoru w Kykko XI wieku., najbogatszego i najbardziej wystawnego klasztoru Cypru, położonego w regionie Marathasa na szczycie góry o wysokości 1318 metrów, na północny-zachód od Troodos, gdzie znajduję się IKONA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY pędzla Św. Łukasza Ewangeliście. Posrebrzana ikona znajduje się w kapliczce wykonanej ze skorupy Żółwia i macicy perłowej, stojącej naprzeciwko ikonostasu. Po południu powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień: Wykwaterowanie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

CENA ZAWIERA

• Przelot lotem czarterowym
• transfer autokarowy na lotnisko i z powrotem
• zakwaterowanie w Limassol w hotelu 3* - 4*klimatyzowanym w pokojach 2 os.
• 2 posiłki dziennie w hotelu
• ubezpieczenie KL/NNW/bagaż
• zwiedzanie według programu
• transfer z/na lotnisko
• opiekę pilota i lokalnych przewodników podczas zwiedzania

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 70 €
- dopłata do pokoju 1-osobowego
- napoje do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych.
- obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-09-19 - 2018-09-26   (środa - środa) 8 3750 PLN zamów +