Oferta

GRUZJA i ARMENIA 11 DNI

Inne Inne Gruzja
Transport:Autokar, Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja, Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:735/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, pokój 2 osobowy z łazienką, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

- bilet lotniczy - zakwaterowanie w hotelach, - wyżywienie HB - przejazdy autokarem na miejscu - opieka pilota - ubezpieczenie NNW i KL - bilety wstępu do obiektów kulturowych - opłaty za przewodnika lokalnego

OPIS

1 DZIEŃ Spotkanie na lotnisku. Przelot do Tbilisi.

2 DZIEŃ Przylot do Tblisi. Śniadanie, a następnie zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem miejscowym, m.in. Stare Miasto, twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik KartlisDeda - strażniczki Tbilisi, Saczino - pałac królowej Daredżan. Wizyta w Muzeum Narodowym. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Mcchety. Zwiedzanie pierwszej stolicy Gruzji (od III do V w.) z przepiękną katedrą Svetitskhoveli oraz położonego w pobliżu miasta klasztoru obronnego Jvari z VI w. Przejazd fragmentem tzw. -gruzińskiej drogi wojennej” do miejscowości Kazbegi. Wjazd jeepami wjedziemy wysokość 2170 m n.p.m., gdzie znajduje się XIV w. prawosławny klasztor CmindaSameba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Gudauri.

4 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do twierdzy Ananuri, malowniczo położonej nad rzeką Aragwi. Należąca do książąt Aragwi forteca powstała w XVI w. Następnie przejazd do Kutaisi, zwiedzanie monasteru Gelati, kulturowego i intelektualnego ośrodka swoich czasów dzięki istniejącej tu niegdyś Akademii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kutaisi.

5 DZIEŃ Śniadanie. Wizyta w katedrze Bagrati pochodzącej z XI w. Następnie przejazd do Borjomi, do gruzińskiego Parku Narodowego, jednego z największych w Europie. Przejazd do Achalciche. Zwiedzanie twierdzy Rabati i znajdującego się w nim Muzeum Etnograficznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Achalciche.

6 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze -Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Następnie zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Erywania.

7 DZIEŃ Śniadanie, następnie zwiedzanie Erywania z przewodnikiem miejscowym, m.in. wizyta w Matendaran - repozytorium dawnych rękopisów ormiańskich, gdzie zebranych jest ponad 15 000 manuskryptów. Przejazd przez równinę Araratu do klasztoru Khor-Virap (położony jest najbliżej Góry Ararat na terytorium Armenii). Powrót do hotelu, obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eczmiadzyn, siedziby najwyższego patriarchy Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie kościoła św. Rypsymy oraz jednej z pierwszych katedr chrześcijańskich. Przejazd do Geghard - zwiedzanie imponującego klasztoru, składającego się z trzech świątyń i potężnego mauzoleum wykutych w skałach. Następnie przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynie, jedyną taką antyczną budowlę, której pozostałości przetrwały do dnia dzisiejszego. Zwiedzimy -Świątynię Słońca” oraz zespół królewskich antycznych łaźni. Wizyta w wytwórni słynnego koniaku Ararat. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do klasztoru Sevanavank. Zwiedzanie położonego malowniczo obiektu nad Jeziorem Sewan. Następnie zwiedzimy Hoghpat - zabytkowy ormiański klasztor wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

10 DZIEŃ Śniadanie. Wizyta w klasztorze Bodbe, gdzie znajduje się grobowiec św. Nino, która przyczyniła się do nawrócenia Gruzji na chrześcijaństwo w IV w. oraz Dawid Garedża- zwiedzanie średniowiecznego kompleksu klasztornego rozciągającego się na obszarze 25km. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

11 DZIEŃ Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy
- zakwaterowanie w hotelach,
- wyżywienie HB
- przejazdy autokarem na miejscu
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- bilety wstępu do obiektów kulturowych
- opłaty za przewodnika lokalnego

CENA NIE ZAWIERA

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 zł/os.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-09-07 - 2018-09-17   (Piątek - Poniedziałek) 11 5600 PLN sprawdź miejsca +