Oferta

GRUZJA samolotem DLA GRUP

Inne Inne Gruzja
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:707/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, pokój 2 osobowy z łazienką, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

-przelot Polska – Kutaisi – Polska (z bagażem podręcznym i głównym,) - przejazdy na miejscu klimatyzowanym autobusem lub mikrobusem, - 7 noclegów w Gruzji w hotelach **/***, pokoje 2.os. z łazienkami - 7 śniadań i 6 kolacji, - tradycyjna supra (biesiada) gruzińska - opiekę pilota wycieczek, - ubezpieczenie KL i NNW

OPIS

Uwaga! Oferta jest propozycją na zamówienie dla grup! Podany termin jest terminem przykładowym. Przy zamówieniu imprezy, termin do uzgodnienia. Podana cena jest kalkulowana przy grupie min. 40 os. W celu zamówienia imprezy, prosimy o kontakt z biurem.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Odprawa, przelot do Kutaisi. Lądowanie w Gruzji, odprawy, przejazd przez środkową część kraju do Tbilisi. Tam kolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, rozpoczęcie zwiedzania Tbilisi: Stare Miasto, świątynia Metechi z XII wieku, dzielnica Abanotubani ze słynną najważniejszą twierdzą miejską: Narikala. Zwiedzenie katedry Sioni, będącej główną siedziba Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Potem czas wolny w sieci wąskich, urokliwych uliczek z pamiątkami. Spacer głównym traktem stolicy - aleją S. Rustaweli. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie, wizyta u stóp Kaukazu. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancmindy (Kazbegi), skąd górski spacer do klasztoru Cminda Sameba w Gergeti - Św. Trójcy z najpiękniejszym widokiem na Kazbek. Gergeti to również jedna z ikon całej Gruzji. W godzinach popołudniowych powrót do Tbilisi. Po drodze postoje przy twierdzy, klasztorze i sztucznym zbiorniku Ananuri oraz na Przełęczy Krzyżowej. Kolacja w stolicy.

Dzień 4
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do klasztoru Dawid Garedży na granicy gruzińsko-azerskiej. Nawiedzenie cerkwi, w której pochowany jest św. Dawid (jeden z tzw. 13 Ojców Syryjskich), potem wędrówka przez pieczary, gdzie przed wiekami mieszkali mnisi (częściowo po stronie azerskiej - możliwość legalnego przejścia bez wiz!). W drodze powrotnej czas wolny na obiad w polsko-gruzińskiej (!) restauracji w sąsiedniej miejscowości. Wieczorem przejazd do Signagi, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, dzień spędzony w Kachetii - wschodniej prowincji Gruzji. Spacer po Signagi - mury miejskie, cmentarz, rynki i malownicze uliczki, wszystko z widokami na Kaukaz i Azerbejdżan. Wizyta w klasztorze Bodbe, miejscu, gdzie pochowana jest Św. Nino - chrzcicielka Gruzji.
Przejazd do Alawerdi - ogromnej (do niedawna największej w Gruzji) katedry z XI wieku, położonej pośród winnic u stóp Kaukazu. Wieczorem supra - tradycyjna gruzińska biesiada z toastami. Nocleg w Signagi.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Mcchety - dawnej stolicy Gruzji, położonej zaledwie 20 km od współczesnej: Tbilisi. To również miejsce, gdzie Gruzja przyjęła chrzest w IV wieku. Zwiedzanie: katedra Sweticchoveli, klasztor Dżwari. Dalsza podróż do Gori - rodzinnego miasta Józefa Stalina, zwiedzanie Muzeum Dyktatora. Dalszy transfer do potem przejazd na kolację i nocleg w Tbilisi. Przejazd do,Borżomi, spacer po Parku Zdrojowym, wjazd kolejką na punkt widokowy, baseny z gorącą, siarkową wodą termalną (dostępne całorocznie, dla chęnych możliwość kąpieli).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd przez zachodnią Gruzję do Batumi. Pozostawienie bagaży w hotelu, odpoczynek na plaży. Później spacer po Batumi: wieża alfabetu gruzińskiego i pozostała część nabrzeża, dawna katedra katolicka w centrum miasta, stare, XIX - wieczne Batumi, Msza św.
Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji, potem pokaz tańczących fontann. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, przejazd do Kutaisi na lotnisko, odprawy, wylot do Polski. Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Gruzji.

CENA ZAWIERA

-przelot Polska - Kutaisi - Polska (z bagażem podręcznym i głównym,)
- przejazdy na miejscu klimatyzowanym autobusem lub mikrobusem,
- 7 noclegów w Gruzji w hotelach **/***, pokoje 2.os. z łazienkami
- 7 śniadań i 6 kolacji,
- tradycyjna supra (biesiada) gruzińska
- opiekę pilota wycieczek,
- ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (150 €)
- obowiązkowej dopłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł/os.
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji - koszt 80 €/os. - kwotę zbiera pilotAtrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-10-15 - 2018-10-22   (Poniedziałek - Poniedziałek) 8 3690 PLN zamów +