Oferta

Liban - Śladami św. Charbela 2780 PLN + 540 USD

Inne Inne Liban
Transport:Autokar, Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:679/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, pokój 2 osobowy z łazienką, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu), miejsce w autokarze 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

• przelot samolotem Warszawa – Bejrut – Warszawa • przejazd klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem w Libanie • noclegi w pokojach 2, 3-osob. z łazienkami • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje • opiekę duszpasterską • polskojęzycznego przewodnika libańskiego na całej trasie • ubezpieczenie KL i NNW

OPIS

BEJRUT - ANNAYA - BYBLOS - SYDON - TYR - DOLINA BEKAA - BAALBEK - QUADISHA - BAKAA KAFRA - JEITA GROTTO - HARISSA - BKERKE - GHAZIRE
Śladami św. Charbela - Liban 19-26.10.2017

1. dzień
WARSZAWA - BEJRUT - BYBLOS
biórka na lotnisku Okęcie w Warszawie: odprawa paszportowo-celna; odlot samolotu ;lądowanie w Bejrucie; objazd autokarem stolicy Libanu, nawiedzenie i Msza św. na terenie polskiego cmentarza (miejsce pierwszego pochówku Hanki Ordonówny). Przejazd, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Byblos.

2. dzień
SANKTUARIUM ŚW. RAFKI - BYBLOS
Nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki - patronki cierpiących, i św. Hardini - mistrza nowicjatu św. Charbela. Byblos - zwiedzanie: wykopaliska fenickie z V w p.n.e., kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski i zamek krzyżowców. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.

3. dzień
BYBLOS - SYDON - TYR - BYBLOS
Sydon - zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.), Khan El Franj - karawanseraj (XVII w.). Tyr - zwiedzanie: nekropolii rzymskich i bizantyjskich, akweduktu i hipodromu (II w n.e.), starożytnego forum, portu i term rzymskich. Magdouche - Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Obiadokolacja i nocleg w Byblos.

4. dzień
BYBLOS - ANNAYA - BYBLOS
Annaya - wizyta w Pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna, gdzie znajduje się grób św. Charbela. Udział w procesji dziękczynnej wraz z libańskimi pielgrzymami. Msza św. przy grobie i czas na dłuższą indywidualną modlitwę. Powrót do Byblos, czas na spacer i odpoczynek na plaży, kolacja i nocleg w hotelu.

5. dzień
BYBLOS - DOLINA BEKAA - BAALBEK - QADISHA - BAKAA KAFRA - BYBLOS
Przejazd do Doliny Bekaa - spichlerza Libanu. Baalbek (Heliopolis) - zwiedzanie jednego z cudów starożytnego świata z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd Doliną Qadisha do Bakaa Kafra - miejsca urodzenia św. Charbela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.

6. dzień
BYBLOS - JEITA GROTTO - HARISSA - BKERKE - GHAZIRE - BYBLOS
Jeita Grotto - najsłynniejsza libańska jaskinia o dwóch poziomach, górny zwiedza się pieszo, dolny - łodzią. Maronicki klasztor Bkerke - siedziba patriarchy maronitów. Harissa - narodowe sanktuarium ze statuą Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire - malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (miejsce to odwiedził Juliusz Słowacki oraz wielu Polaków podczas II wojny światowej). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.

7. dzień
BYBLOS - BEJRUT - BYBLOS
Bejrut - spacer uliczkami wśród meczetów i kościołów, wykopaliska z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (kolekcja sztuki fenickiej, rzymskiej i bizantyjskiej). Naher Kalb - pogańskie miejsce kultu. Ponowna wizyta w Annaya - pożegnanie ze św. Chrabelem w jego pustelni i klasztorze św. Maruna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Byblos.

8. dzień
BYBLOS - BEJRUT - WARSZAWA
wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-celna; odlot samolotu Lufthansa; lądowanie w Warszawie.

CENA ZAWIERA

• przelot samolotem Warszawa - Bejrut - Warszawa
• przejazd klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem w Libanie
• noclegi w pokojach 2, 3-osob. z łazienkami
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
• opiekę duszpasterską
• polskojęzycznego przewodnika libańskiego na całej trasie
• ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - 100 USD (zbierane przez pilota na miejscu)
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 zł/os.


Uwaga! Paszport nie może zawierać izraelskich pieczątek i musi być ważny co najmniej 6 miesiecy od daty powrotu.
Przy zapisie proszę podać dane z PASZPORTU.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-04-19 - 2018-04-26   (Czwartek - Czwartek) 8 2780 PLN zamów Dodatkowe informacje/uwagi:
540 USD - obligatoryjnie na realizację programu
+
2018-09-19 - 2018-09-26   (środa - środa) 8 2780 PLN zamów Dodatkowe informacje/uwagi:
540 USD - obligaotoryjnie na realizację programu
+