Oferta

PERU, pielgrzymka lotnicza 4500 zł + 2700 USD

Inne Inne Peru
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja, Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:725/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu), Pokój 2 osobowy 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

1. Noclegi na bazie pokojów dwuosobowych, poza Chimbote, 3* 2. Śniadania, obiadokolacje poza dn. 1 3. Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy 4. Transfery z i na lotniska 5. Pociag klasy Expeditions Ollantaytambo / Aguas Calientes /Ollantaytambo 6. Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem 7. Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach 8. Przelot Lima –Cusco z opłata lotniskową

OPIS

Dzień 1: Przylot do Limy. Powitanie na lotnisku na ziemi Inków i innych narodów andyjskich, transfer do hotelu. W czasie transferu wprowadzenie do przydatnych paradygmatów andyjskich. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Nocleg.

Dzień 2: Lima
Śniadanie. Zwiedzanie Limy - Miasta Królów, założonego przez Francisco Pizarro na brzegu rzeki Rimac. Lima kolonialna- centrum miasta: Plaza de Armas, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra, Pałac Arcybiskupi, które zostały odnowione przez polskiego architekta Ryszarda Jaxa Małachowskiego. Dworzec Kolei Transandyjskiej współprojektu inż. Ernesta Malinowskiego, Kościół i Klasztor Franciszkanów, w którym poza licznymi relikwiami i malowidłami znajduje się pierwszy limeński cmentarz, zwiedzanie katakumb. Obiad. Wycieczka do Muzeum Złota, będącego zbiorem przedmiotów pochodzących z plądrowanych grobowców. Kunszt w wykonaniu eksponowanych przedmiotów ze złota, stanowi wartość dodatkową oprócz walorów historycznych i zawartej w nich informacji wieków minionych. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3: Lima-Cusco Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco zwanego -Pępkiem Świata”, leżącego na wysokości 3400 m n.p.m. Transfer do hotelu, czas wolny na aklimatyzację. Po obiedzie city tour. Zwiedzanie miasta: Plaza de Armas, Katedra, Coricancha (Świątynia Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało charakter religijny i administracyjny; jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostało wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto zwane IntiRaymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Zwiedzanie labiryntu i miejsca kultu Quenqo, obiektu militarnego i kontroli migracyjnej Puka - Pucara oraz świątyni poświęconej kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie -Łaźnią Inki” ponieważ obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą. Woda tryska z czystego źródła do dziś niezlokalizowanego. Powrót do miasta Cusco. Czas wolny na spacer po centrum miasta oraz do dzielnicy San Blas, po ulicach takich jak Hatunrumiyoc, gdzie w zakonserwowanym murze pałacu rzekomego szóstego Inki - Inka Roca znajduje się słynny dwunastokątny kamień. Nocleg.

Dzień 4: Święta Dolina Inków Śniadanie. Wycieczka do Świętej Doliny Inków doliny leżącej nad rzeką Willkamaju -Świętej Rzeki” obecnie zwanej Urubamba. Wizyta do ruin obiektu archeologicznego Pisac. Na południowo-wschodnim zboczu góry znajdują się uprawne tarasy, tunele wyryte w skale, mury i place. Zwiedzanie ludowego targowiska w Pisac, gdzie również obecnie odbywa się handel wymienny. Obiad. Przejazd świętą doliną do miasteczka Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów, jednego z przykładów układu urbanistycznego z czasów Inków. Nad miasteczkiem znajdują się imponujące ruiny o tej samej nazwie o różnych stylach budownictwa, od tarasów rolniczych i konstrukcyjnych do zaawansowanych przeznaczonych tylko do budowy świątyń. Wartość zaginionej technologii niewątpliwie niezmiernie przewyższa wartością wywiedzionego złota do Hiszpanii. W czasach Inków było to ważne miejsce pod względem strategicznym, administracyjnym, a przede wszystkim rolniczym, jak o tym oświadczą tarasy doświadczalne, spichlerze i przedstawienia postaci Kaplana Andyjskiego na stoku wzgórza Pinkuylluna. Z Ollantaytambo wiąże się niejedna nie rozwiązana tajemnica. Nocleg w Urubamba.

Dzień 5: Machu Picchu. Śniadanie. Wczesnie rano przejazd pociągiem do Aguas Calientes, przejazd autobusem do ruin tzw. -Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało -odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama dzięki publikacji w National Geografic. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielska siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz kalendarza słonecznego należy wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie.

Dzień 6: Cusco-Puno. Śniadanie. Przejazd do Puno, miasta położonego na brzegu jeziora Titicaca (3850 m n.p.m). Pierwszy przystanek w miasteczku Andahuaylillas, w którym znajduje się kościół z XVI w. Najciekawszą atrakcją jest kompleks archeologiczny Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Wiracocha. Po obiedzie w miejscowości Sicuani postój na przełęczy La Raya (4.350 m.n.p.m.) oraz w Pucara, gdzie znajdują się przedinkaskie ruiny. Dojazd do Puno i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 7: Uros-Colca. Śniadanie. Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, który podtrzymuje tradycje dawnego zaginionego plemienia, które przed wiekami uciekło na jezioro by odizolować się od zwaśnionych lokalnych plemion. Wyspy zbudowane są z trzciny totora, rosnącej bujnie w płytkich miejscach. Z tej trzciny mieszkańcy wysp, budują m.in. łodzie zwane balsas. Trzcina totora, stanowi też jeden z głównych składników ich pożywienia. Wycieczka do Kanionu Colca. Rozpoczynamy naszą drogę do Chivay znajdującego się w odległości około 250 km od Puno. Przejeżdżamy przez Juliaca (45 Km od Puno), prężne handlowe miasto gdzie znajduje się lotnisko ułatwiające wizytę jeziora Titiqaqa. Droga przebiega przez teren płaskowyżu Altiplano ozdobionego wyjątkowymi krajobrazami. Nad Jeziorem Lagunillas można będzie obserwować ptaki migracyjne i lokalne. Dojeżdżamy do kanionu Colca w okolicy miejscowości Chivay. Po drugiej stronie widok na wulkan Mismi, z którego lodospadów rodzi się rzeka Amazonka. Zakwaterowanie w hotelu. Możliwość kąpieli w gorących źródłach. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Colca-Arequipa. Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora - królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, po śniadaniu wyjeżdżamy do punktu widokowego Cruz del Condor, skąd możemy również podziwiać surowe piękno najgłębszego kanionu na świecie po raz pierwszy zdobytego przez polską ekipę kajakarzy Canoandes w 1981roku. Obiad. Przejazd do Arequipy drogą prowadzącą przez tereny Rezerwatu Narodowego Salinas i Aguada Blanca, który został założony w celu ochrony dziko żyjących vicunii - najszlachetniejszego gatunku wielbłądowatych. Przejazd przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Najwyższy punkt na tej trasie znajduje się na wysokości 4910 m npm. Rozrzedzone powietrze i chłód może dawać się we znaki, lecz warto się chwile zatrzymać, gdyż roztaczają się stamtąd wspaniałe widoki na okolice i otaczające wulkany. Nocleg.

Dzień 9: Arequipa - leży na wysokości 2,378 m n.p.m w otoczeniu gór Cordillera Volcanica, spośród których wyróżnia się idealny stożek wulkanu Misti (5.835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu o pięciu kraterach, Chanchani (6.075m.n.p.m.). Mieszkańcy Arequipy nazywają ją -Białym Miastem”, gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego pochodzącego z wybuchu wulkanu Chachani. Założenie Arequipy datuje się na XVI w. i do dnia dzisiejszego, miasto zachowało klasyczną formę z czasów kolonii hiszpańskiej. Obecnie jest drugim co do wielkości miastem Peru. Po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta oraz założonego w 1570 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina), najważniejszego i największego pomnika religijnego Peru, który do dzisiaj zachował styl charakterystyczny dla XVI i XVII w. Obiad. Wolne popołudnie. Nocleg.

Dzień 10: Arequipa-Nazca. Śniadanie. Przejazd do Nazca słynną autostradą Panamericana, która ciągnie się niemal nieprzerwanie przez obie Ameryki, od Alaski aż po Ziemie Ognistą. Nieco monotonny krajobraz nadbrzeżnej pustyni urozmaicają tętniące życiem zielone doliny nawadniane wodą spływającą z gór oraz ciekawe formacje skalne i strome klify wpadające do oceanu. Obiad w dawnym porcie inkaskim Puerto Inca. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w oceanie i zwiedzania ruin. Dojazd do Nazca, Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 11: Nazca-Ica. Fakultatywnie: przelot awionetką nad liniami Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych) - gigantycznymi wzorami geometrycznymi i rysunkami zwierząt wyrytymi na płaskowyżu. Istnieje wiele teorii na temat powstania tych linii. Autorytetem w kwestii historii kultur peruwiańskich jest Maria Rostworowski, według której najbardziej prawdopodobną wersją jest ta, że zostały one wyryte z powodów związanych z kultem polegającym na nawiązaniu kontaktu energetycznego z przyrodą. Wstępne badania wskazują wyraźne powiązania geoglifów i linii geometrycznych do rzek podziemnych. Ciekawe jest przedstawienie Con Titi Wiracocha, jako latającej postaci, w wyrobach glinianych i tkanych Nazków. Po śniadaniu przejazd do Ica. Obiad. Odpoczynek po wrażeniach dnia. Nocleg.

Dzień 12: Ica-Paracas-Lima. Śniadanie. Przejazd do Paracas i wycieczka na Wyspy Ballestas (małe Galapagos), z łodzi będziemy mogli podziwiać figurę świecznika (Candelabr) wyrzeźbioną na stoku pobliskiego wzgórza. Orientacja głównej osi świecznika (a raczej kaktusa) jest zgodna z konstelacją Krzyża Południa, a prostokątna jego podstawa wykazuje wymiary będące krotnością tzw. metra andyjskiego. Następnie opływamy wyspy zamieszkałe przez różnorodną faunę. Będziemy obserwować stada lwów morskich, pingwiny Humboldta, kilka gatunków kormoranów, pelikany i wiele innego ptactwa. Dzięki dużej populacji ptaków wyspy te są cennym źródłem guano, czyli odchodów ptasich, które są jednym z najlepszych nawozów naturalnych. Obiad. Po południu przejazd do Limy, nocleg.

Dzień 13: Lima - Paraicoto. Śniadanie. Przejazd do w trakcie przejazdu obiad. Dojazd w godzinach popołudniowych. Nocleg.

Dzień 14: Pariacoto - Lima. Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek przed wylotem. Obiad, wylot z Peru.

CENA ZAWIERA

1. Noclegi na bazie pokojów dwuosobowych, poza Chimbote, 3*
2. Śniadania, obiadokolacje poza dn. 1
3. Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy
4. Transfery z i na lotniska
5. Pociag klasy Expeditions Ollantaytambo / Aguas Calientes /Ollantaytambo
6. Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
7. Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim
przy odwiedzanych obiektach
8. Przelot Lima -Cusco z opłata lotniskową

CENA NIE ZAWIERA

1. Wyżywienia oprócz ww.
2. Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
3. Ubezpieczenia.
4. Zwyczajowych napiwków 50 USD/os.
6. Przewodnika w języku polskim
7. Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego,
walizki itp.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-11-22 - 2018-12-06   (Czwartek - Czwartek) 15 4500 PLN zamów Dodatkowe informacje/uwagi:
2600 USD - obligatoryjnie na realizacje programu
+