Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:658/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, pokój 2 osobowy z łazienką, OPIEKA PILOTA, HB, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

Sandomierz - Łańcut - Bieszczady - Krasiczyn - Leżajsk
3 dni, Cena: od 390zł
(Wyjazd na zamówienie dla grup. Podany termin jest przykładowy. Przy zamówieniu grupowym termin do ustalenia.)

Dzień 1: Sandomierz - Łańcut
Wyjazd w kierunku Sandomierza. Zwiedzanie miasta pod opieką pilota (bez wstępów), spacer po starym mieście: Katedra, zamek i ratusz, wąwóz Królowej Jadwigi. Przez stulecia woda wyżłobiła w miękkiej glebie lessowej 500-metrowy wąwóz o stromych, wysokich do 10 m ścianach, porośniętych bujną roślinnością. Wąwóz Królowej Jadwigi uważany jest za jedną z największych atrakcji przyrodniczych Sandomierza Collegium Gostomianum - wzniesione na początku XVII w., późnorenesansowe, zachowało pierwotny kształt architektoniczny i funkcję. Jest jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce. Sandomierskie lochy - Trasa utworzona została w czasie prowadzenia górniczych prac zabezpieczających Stare Miasto przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów kupieckich. Łańcut - zwiedzanie z przewodnikiem pałacu magnackiego, dawnej siedziby Lubomirskich i Potockich. Wczesnobarokowa budowla z początku XVII w. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji zobaczymy: wnętrza zamku, wozownię, oranżerię oraz storczykarnię. Spacer po parku i ogrodach: włoskim, różanym i bylinowym. W godz. wieczornych przyjazd do bazy zakwaterowanie na terenie Bieszczad, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Bieszczady
Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na całodzienną wycieczkę krajoznawczą (ok. 200 km) po Bieszczadach: Górzanka (cerkiew z jedynym w Polsce rzeźbionym ikonostasem), piesza wycieczka w góry (ok. 3 g.) na Połoninę Wetlińską do -Chatki Puchatka” - 1228 m. npm. przejazd doliną Wołosatego - Stuposiany (sesja zdjęciowa przy ujściu Wołosatego do Sanu). Następnie przejazd dużą obwodnicą bieszczadzką przez Lutowiska - Czarna - Równia (cerkiew bojkowska z pocz. XVIII w. z zewnątrz sylwetka) - Ustjanowa (dawne szybowisko) - Stefkowa - Olszanica (pałac) - Uherce Mineralne w Myczkowcach wstępy do centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie zobaczymy w miniaturze 102 drewniane świątynie karpackie z pogranicza polsko-słowackiego. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Solina - Krasiczyn - Leżajsk
Śniadanie, wykwaterowanie,przyjazd do Soliny, spacer po zaporze wodnej, 1 g. rejs statkiem po jez. solińskim. Przejazd do Krasiczyna, zwiedzanie zamku. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany parawanowe Zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty - Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata, obejmującą doczesność i wieczność). Z Dziedzińca Zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Po trasie krótkie zwiedzanie Klasztoru Bernardynów w Leżajsku, którego fundatorem był Łukasz Opaliński. Klasztor słynie z przepięknego brzmienia organów zbudowanych w 1693r oraz zachwycających oko XVII w dzieł snycerzy: stalle, obramowania drzwi czy też główny ołtarz. W godz. popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godz. nocnych.

CENA ZAWIERA

2 noclegi na terenie Bieszczad, (ośrodek wczasowy lub hotel pok. 2-3 os. z łazienkami)
wyżywienie: 2 śniadania + 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
opieka pilota
usługi przewodnika
ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA

bilety wstępów: zamki w Łańcucie i Krasiczynie, BPN, CKE, rejs statkiem

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny