Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:604/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
miejsce na imprezie, Osoba dorosła, Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, OPIEKA PILOTA, przelot samolot, HB, Praga-Lizbona, Lizbona-Praga, PAKIET ŚWIADCZEŃ (wg opisu), Pokój 2 osobowy 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku. Wylot do Lizbony. Przesiadka. Przylot na miejsce. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Po rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej - manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni), Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta - św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów.. Wyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Msza Święta, Droga Krzyżowa. Zwiedzanie miejsc: Kaplica Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel - miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu.. Przejazd do Santiago de Compostela Bazyliki św. Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Pobyt w Santiago de Compostela. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 7 Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miejscowości Tomar. To historyczne miasto swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim, wspaniałemu zespołowi klasztornemu Zakonu Chrystusa. Imponująca budowla z XII w., będąca w przeszłości siedzibą Templariuszy, w 1983 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tomar to także przepiękna starówka, która powstała na planie szachownicy. W jej centrum, przy głównym placu, stoi zabytkowy kościół Św. Jana Chrzciciela.. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Wyjazd na lotnisko do Lizbony. Odprawa. Wylot.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA ZAWIERA

•7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami
•7 śniadań, 7 obiadokolacji
•Przelot Samolotem w obie strony
•Opieka pilota i duszpasterza
•Ubezpieczenie NNW i KL
•Realizacja programu autokarem na miejscu

CENA NIE ZAWIERA

•Opłat za przewodnika lokalnego oraz biletów wstępu: 50 €/os. (kwotę zbiera pilot)
-Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os

UWAGI ODNOŚNIE WYLOTÓW

7-14.10.2017 wylot z PRAGI

W przypadku dużej grupy transfer na lotnisko z Wrocławia jest w cenie wyjazdu. W przypadku małej grupy, transfer na lotnisko jest dodatkowo płatny.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny