Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:642/782 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

UWAGA! TERMINY I CENY DO POTWIERDZENIA! PRZED REZERWACJĄ PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM!

Opis HANOI - NINH BINH - ZATOKA HA LONG - HUE - HOI AN - DA NANG - HANOI

Dzień 1 Wylot z Warszawy.

Dzień 2 Przylot do Hanoi. Przylot do Hanoi, transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Po południu zwiedzanie stolicy Wietnamu zwanego "Paryżem Wschodu". Zobaczymy Mauzoleum, kompleks Ho Chi Minha - założyciela narodu, Pagodę Jednaj Kolumny z XI wieku oraz Świątynię Literatury - zbudowaną także w XI wieku, dedykowaną Konfucjuszowi i jego filozofii. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach oraz wizyta w sklepie z lokalnymi piwami przy jednej z ruchliwych ulic, połączona z degustacją lokalnych przekąsek. Na koniec czas wolny do własnej dyspozycji (zakupy, opcjonalnie Teatr Marionetek). Nocleg w Hanoi.

Dzień 3 Hanoi. Po śniadaniu przejazd z Hanoi w kierunku prowincji Ninh Binh, gdzie zwiedzimy dawną stolicę Wietnamu - Hoa Lu wraz z ruinami kompleksu świątynnego dynastii Dinh oraz Le. W trakcie zwiedzania lunch, po którym udamy się w rejs bambusową łódką po rzece w dolinie Thung Nham, wzdłuż malowniczych wapiennych jaskiń i kanałów. Możliwość obserwacji ptaków w pięknej scenerii dziewiczych, zielonych lasów. Następnie zwiedzanie jednej z najbardziej znanych świątyń w tym regionie - Thai Vi Temple oraz przejazd wozem zaprzężonym w woły przez wsie, pola ryżowe oraz zielone, górskie tereny do Tam Coc. Nocleg w mieście Ninh Binh.

Dzień 4 Ninh Binh - Zatoka Ha Long. Po śniadaniu przejazd z Ninh Binh w kierunku słynnej zatoki Ha Long, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ostatnio również uznanej za jeden z turystycznych cudów świata. Po dotarciu na miejsce rejs tradycyjną chińską dżonką, gdzie na niewielkim obszarze malowniczej zatoki znajduje się ok. 3000 wysepek wystających nad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku obiad ze świeżo złowionych owoców morza. Będzie również czas na pływanie (także kajakami; sprzęt dodatkowo płatny), opalanie na pokładzie lub eksplorację jaskiń. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5 Zatoka Ha Long - Hanoi. Śniadanie lub brunch w czasie rejsu powrotnego, w czasie którego będzie możliwość zrobienia ostatnich zdjęć malowniczych widoków, urokliwych zatoczek i wysepek. Po przybiciu do portu przejazd do Hanoi i czas wolny. Wieczorem przejazd na dworzec kolejowy, skąd odbędzie się nocny przejazd pociągiem do Hue. Kolacja w pociągu we własnym zakresie. Nocleg w pociągu.

Dzień 6 Hue. Dojazd do Hue, transfer do hotelu na tradycyjne lokalne lekkie śniadanie (makaron z wołowiną i kawa po wietnamsku). Po śniadaniu spacer po Hue będącym niegdyś stolicą południowej części Wietnamu i siedzibą cesarzy z dynastii Nguyen. Wizyta w Cesarskiej Cytadeli i Zakazanym Mieście zbudowanym w XIX wieku. Przejazd na obrzeża miasta w okolice góry Chau Chu - miejsca spoczynku 12-go Króla - Khai Dinh. Lunch w lokalnej restauracji. Dalej, wizyta w spokojnej, autentycznej, wietnamskiej wiosce Thanh Thuy, gdzie zobaczymy 17-metrowy, zadaszony most - jeden z najbardziej wartościowych zabytków tego regionu. Następnie zwiedzanie XIX-wiecznego grobowca Minh Mang, na który składa się ok. 40 budowli cywilnych i sakralnych. Na koniec rejs smoczą łodzią po romantycznej Rzece Perfumowej w stronę miasta, z możliwością podziwiania malowniczego zachodu słońca. Nocleg w hotelu w Hue.

Dzień 7 Hue - Klasztor Lam Bach Ma Zen - Hai Van - Hoi An. Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża, jedną z najbardziej malowniczych tras świata - przez Hai Van do starożytnego miasta Ho An. Zanim jednak dotrzemy do przełęczy, zrobimy 2-godziny postój na zwiedzanie Klasztoru Bach Ma Zen (wymagany odpowiedni strój), zbudowanego w 2006 roku na środku rzeki Truoi u podnóża gór. Ciąg dalszy przejazdu z przystankiem na pięknej białej plaży Lang Co. Po dotarciu do Danang zwiedzanie Muzeum Cham. Przyjazd do Hoi An w godzinach południowych, w sam raz na lunch w lokalnej restauracji. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po Hoi An (historyczny port handlowy, miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO). Zwiedzanie Mostu Japońskiego, Pagody Ong, domu zgromadzeń i antycznego domu Tan Ky. Czas wolny na samodzielne wieczorne zwiedzanie uroczej starówki, m.in. wiekowych wąskich uliczek oświetlonych mnóstwem kolorowych latarni. Nocleg w Hoi An.

Dzień 8 Hoi An. Po śniadaniu czas wolny na wycieczki fakultatywne (np. Sanktuarium My Son, Życie wiejskie Hoi An), samodzielne zwiedzanie miasta, zakup pamiątek oraz wizytę w typowych wietnamskich knajpkach lub kawiarenkach. Po południu czas wolny. Nocleg w Hoi An.
Dzień 9/10. Hoi An - Hanoi - Warszawa. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz przelot z lotniska Da Nang do Hanoi. Wylot z Hanoi. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

CENA ZAWIERA

przelot Warszawa - Hanoi - Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją, 1 nocleg na statku Hailong Junk - www.hailongjunk.com, 1 nocleg w pociągu w przedziałach 4 osobowych, wyżywienie wg programu - śniadania w cenie, 4 lunche w cenie, 1 kolacja w cenie. Możliwość organizacji obiadu/kolacji na miejscu w cenie ok 10-15 USD/os., transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,, serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w jęz. ang. i polskiego pilota,

CENA NIE ZAWIERA

dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, dopłaty do przelotu Danang - Hanoi - 130 USD/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 75 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, wycieczek fakultatywnych - 55 USD/os. płatne pilotowi na miejscu, dopłat do dodatkowych posiłków niewymienionych w programie ok. 10-15 USD/os. za posiłek, kosztów uzyskania wizy wietnamskiej, Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

INFORMACJE WIZOWE

Wizy Od 1 lutego 2017 Wietnam uruchomił system elektronicznego wystawiania wiz dla obywateli 40 krajów, w tym Polski. Aplikację wizową można składać za pośrednictwem strony https.//evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ załączając elektroniczną kopię paszportu oraz zdjęcie. Koszt wizy to 25 USD od osoby, opłaty można dokonać online. Wniosek wizowy jest rozpatrywany w ciągu trzech dni roboczych. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os + koszt

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny